شرایط و قوانین

فروشگاه ما از یک سری قوانین پیروی می کند که لطفا آن ها را خوانده و مد نظر داشته باشید :

۱) تمامی محصولات دارای گارانتی و پشتیبانی ۲۴ ساعته بوده و در صورت به وجود آمدن هرگونه مشکل مبلغ به مشتری بازگردانده می شود.

۲) بازی های اورجینال به دو صورت Cdkey و Steam Gift عرضه می شود. به این صورت که استیم گیفت ها توسط ما روی اکانت شما فعال می شود و سی دی کی ها که به صورت گلوبال است به شما تحویل داده و می توانید خودتان فعال سازی را انجام دهید.

۳) بازی های یوپلی که در شبکه استیم فروخته می شود روی استیم خریده شده و بعد از فعال سازی و دانلود در اکانت استیم شما، بازی با اکانت یوپلی شما لینک و اجرا می شود.

۴) چون محصولات ما به صورت دیجیتالی عرضه میشود پس از تحویل و یا فعال سازی به هیچ عنوان پس گرفته نمی شود پس در انتخاب و خرید محصول دقت کنید.

۵) اگر بازی خریداری شده به صورت استیم گیفت باشد یوزر و پسورد اکانتتان را به ما می دهید و ما بازی را برایتان در اکانتتان فعال می کنیم (❓چرا ما باید فعال کنیم؟ چون مشکلی در فعال سازی بازی به وجود نیاید و ریجن اکانت با ریجن استیم گیفت یکی باشد و اگر مشکلی به وجود بیاید مقصر ما هستیم و می توانیم مشکل را حل کنیم). اما اگر بازی به صورت سی دی کی باشد ما کد را به شما می دهیم و خودتان می توانید آن را فعال سازی کنید یا اگر خواستید ما برایتان فعال می کنیم.
✅ از لحاظ امنیتی هم یوزر و پسورد شما هیچ جایی ذخیره نمی شود و شما می توانید پسوردتان را بعد از خرید عوض کنید پس دغدغه ای در این مورد نداشته باشید.

۶) استیم گیفتی که در اکانت استیم فعال میشود اگر بعد از فعال سازی، از خرید منصرف شدید و کمتر از ۲ ساعت از فعال سازی گذشته باشد می توانید بازی را ریفاند (مرجوع) بکنید با توجه به این نکته که ۲۰ درصد از کل مبلغ بازی (حداکثر مبلغ ۲۰هزار تومان) برگردانده نمی شود .

۷) چنانچه اکانت شما نیاز به عوض کردن ریجن داشته باشد، اگر در اولین بار به شما گفته شود که “تا زمان معینی نباید با والت و مارکت خود تراکنشی انجام دهید تا کارتان عقب نیفتد” و اگر شما این توصیه را رعایت نکردید از شما مبلغ ۵هزار تومان به علت هدر دادن زمان ما جریمه دریافت می گردد.

۸) اگر خریدی انجام دادید و بعد از ۲ ساعت تماس و پیامی از طرف پشتیبانی با شما انجام نشد باید به پشتیبانی ایمیل بزنید و یا در تلگرام پیام دهید تا فرآیند خرید شما سریع تر انجام شود (حتما دارای اکانت تلگرام یا ایمیل باشید)

۹) اگر خرید را از طریق سایت انجام داده اید باید اسم کامل خود را وارد کنید چون امکان دارد که مدرک از شما خواسته شود. در پرداخت کارت به کارت و یا درگاه بانک حتما باید عکس از رسید داشته باشید. بدون داشتن عکس از رسید به منزله این است که هیچ پولی پرداخت نشده است!!

۱۰) اگر در زمان لینک کردن بازی های چند شبکه ای هر مشکلی به وجود بیاید به عهده خودتان است و اگر درخواست ریفاند بدهید هزینه پشتیبانی (۵هزار تومان) از شما گرفته میشود.

۱۱) اگر آیدی تلگرام دارید و با پشتیبانی در تماس هستید حتما در زمان ثبت نام در سایت از همان شماره موبایل استفاده کنید.

۱۲) ⚠️ سی دی کی  و بازی  فروخته شده به هیچ عنوان پس گرفته نمی شود.

۱۳) اگر در هنگام پرداخت وجه به مشکلی برخوردید و پول از حساب شما کم شد و بازگشت نخورد موظفید که مشخصات کاملی که در آن درگاه وارد کردید و ایمیل و شماره موبایلتان را برای ما ارسال کنید، تا بتوان بررسی کرد که پول وارد حساب شده یا خیر.

۱۴) هیچ بسته و پکیج و محصول فیزیکی را به شما تحویل نمی دهیم فقط استیم گیفت و سی دی کی (کد های الکترونیکی) تحویل شما داده میشود.

۱۵) هزینه ساپورت کی‌گیم، چنانچه از خرید منصرف شوید. یا از طرف ارسال کننده محصول چنانچه منجز به عودت وجه شود حداقل %۱۵ و حداقل ۱۵ هزارتومان است.
از توجه شما سپاسگذاریم .

🔴قابل توجه خریداران‼️

برای خرید حتما باید شماره تماس از آیدی تلگرامتان و عکس از کارت‌بانکی که با آن خرید را انجام دادید با این متن نوشته شده در کنار کارت که “فقط برای خرید از فروشگاه کی‌گیم از آقای مهدوی به شماره ۰۹۳۵۷۹۵۸۷۷۱ ” با ذکر تاریخ و ساعت را برای احراز هویت برای ما بفرستید.

(تاریخ انقضا و CVV2 کارت را بپوشانید)

🛡تمام این مراحل برای احراز هویت است و باید حتما این مراحل را برای انجام خرید انجام دهید.

🔷خرید :
@javad_mh1369