نصب بازی های کامپیوتری

یکی از اسان ترین و از جمله پر سوال ترین مواردی که کاربران زیادی را درگیر خود کرده است، نصب بازی هاست. در این مطلب قصد داریم تا با اموزش ویدئویی و متنی، نصب یک بازی را از ابتدا تا انتها دنبال کنیم و بازی را نصب کرده و اجرا کنیم. قبل از شروع اموزش و مشاهده ی ویدئو، به نکات زیر توجه داشته باشید.

تمامی فایل‌های دانلودی در سایت دارای ۵% قابلیت ریکاوری بوده و قبل از قرار گرفتن در سایت، تست و بررسی می‌شوند.

در صورت باز کردن فایل فشرده و مواجه شدن با پیغام خطای The archive is either in unknown format or damaged نرم‌افزار Winrar خود را به آخرین نسخه به روزرسانی نمایید.

پس از پایان نصب محل بازی خود را در آنتی ویروستان اعتمادسازی کنید. اگر این مورد انجام نگیرد، ممکن است آنتی ویروس فایل هایی مثل Steam_api.dll را ویروس شناسایی کند و در نتیجه بازی اجرا نمیشود.

کدام نسخه از بازی های کامپیوتری را دانلود کنم ؟

نسخه CODEX – RELOADED – CPY: این نسخه دارای کرک معتبر است و بدون هیچ گونه مشکل در اجرا و نصب بازی خواهد بود. این نسخه همواره توسط گروه منتشر کننده، با اپدیت های مرتبط بروزرسانی می شوند. این نسخه از بازی کامل و سالم است و کیفیت بازی اصلی را دارد و هیچگونه حذفیاتی ندارد. این نسخه، نسخه پیشنهادی پارسی گیم به شماست. معمولا این گروه ها اسم پوشه کرک را اسم گروه خود قرار میدهند یا مانند Reloaded همان Crack میگذارند.

نسخه Full Unlocked: این نسخه بدون کرک و دست نخورده از بازی است که می توان بر روی آن کرک ریخت. همچنین به دلیل دست نخورده بودن شما می توانید از آن ها برای ریستور کردن دستی بازی های استیم و … استفاده کنید این نسخه برای دارندگان سی دی کی اشتراکی یا کسانی که بازی اوریجینال را خریداری کرده اند می تواند مناسب باشد. همچنین می توان روی این نسخه، کرک یا پچ های منتشر شده را نیز استفاده کرد.

نسخه GOG: نسخه ی GOG کاملا بی نقص و بدون نیاز به هیچگونه کرکی است. شما می توانید آن را راحت دانلود کنید و بلافاصله پس از اکسترکت کردن بازی را اجرا کنید و لذت ببرید. دلیل آن هم این است که سایت GOG به درخواست خیلی از گیمرها بازی ها را بدون قفل و DRM Free از طرف سازندگان عرضه می کند. همچنین این نسخه نصب راحتی دارد و به کسانی که دانش کامپیوتری پایینی دارند نیز پیشنهاد می شود.

نسخه FitGirl و Corepacks: این نسخه ی کم حجم یا فشرده شده ی بازی است و به غیر از زبان های غیر انگلیسی ، هیچ چیز دیگری نظیر: مراحل، کاراکتر ها، تکسچر ها و کات سین ها از بازی حذف نشده و حتی کیفیت آن ها کم نشده است. بازی کامل و سالم است و کیفیت بازی اصلی را دارد. این نسخه پیشنهادی برای کسانی است که حجم یا زمان محدودی برای دانلود دارند.

نسخه BlackBox و RePack: این نسخه ی کم حجم یا فشرده شده ی بازی است و به غیر از زبان های غیر انگلیسی ، هیچ چیز دیگری نظیر: مراحل، کاراکتر ها، تکسچر ها و کات سین ها از بازی حذف نشده و حتی کیفیت آن ها کم نشده است. بازی کامل و سالم است و کیفیت بازی اصلی را دارد. این نسخه پیشنهادی برای کسانی است که حجم یا زمان محدودی برای دانلود دارند.

نرم افزار های مورد نیاز برای نصب بازی:

  1. آخرین نسخه درایور کارت گرافیک انویدیا
  2. آخرین نسخه درایور کارت گرافیک AMD
  3. دایرکت ایکس Directx ورژن های ۹، ۱۰، ۱۱ و ۱۲
  4. نرم افزار ++Microsoft Visual C
  5. نرم افزار Microsoft .NET Framework
  6. نرم افزار Nvidia PhysX: در بازی هایی که ارور physxloader.dll باید از این نرم افزار استفاده کنید.
  7. نرم افزار openAL : در بازی هایی که ارور Openal32.dll باید از این نرم افزار استفاده کنید.
  8. نرم افزار XNA Framework Redistributable : ارور خاصی نداره ولی این نرم افزار جز یکی از حیاتی ترین نرم افزار ها برای اجرای بازی ها هست.