خرید بازی کامپیوتر

بازی اورجینال چیست؟

بازی اورجینال در واقع نسخه‌ای از بازی های رایانه‌ای است که کاملا قانونی عرضه می‌شود و هیچ محدودیتی در آن برای گیمر وجود ندارد. برای مثال گیمر می‌تواند بدون هیچ مشکلی از قابلیت آنلاین بازی کردن گیم لذت ببرد، آپدیت های دوره‌ای و جدید بازی را بدون هیچ محدودیتی دریافت و نصب کند و با هیچ باگ یا مشکلی رو به رو نشود. بنابراین با خرید بازی اورجینال کامپیوتر (PC) هیچ محدودیتی پیش روی گیمر باقی نمی‌ماند.

چگونگی خرید بازی اورجینال کامپیوتر (PC)

برخلاف تصور اغلب افراد بازی های اورجینال به صورت CD در اختیار مشتریان قرار داده نمی‌شوند، بلکه هر بازی اورجینال یک کد دیجیتالی است که اصطلاحا به آن سی دی کی (CD Key) گفته می‌شود. هر گیمر با خرید بازی اورجینال کامپیوتر (PC) یک سی دی کی اورجینال دریافت می‌کند و با استفاده از آن قادر به دانلود، نصب و اجرای بازی مورد نظرش در کامپیوتر خواهد بود و هیچ محدودیتی هم از نظر قابلیت ها و مدهای بازی پیش رویش قرار نمی‌گیرد. بنابراین خرید بازی اورجینال کامپیوتر (PC) در واقع همان خرید سی دی کی اورجینال بازی محسوب می‌شود و یک مفهوم یکسان دارد.

سی دی کی اورجینال چگونه فعال می‌شود؟

بازی های اورجینال تحت پلتفرم های متفاوت و مخصوص به خودشان قابل اجرا هستند. برای مثال پلتفرم سری بازی های فیفا (FIFA) اوریجین (Origin) نام دارد. یعنی اگر سی دی کی اورجینال بازی فیفا ۱۸ را خریداری کنید باید آن را در نرم افزار اوریجین فعال نمایید تا قادر به انجام آن بازی باشید. بازی های دیگر ممکن است تحت پلتفرم های متفاوت دیگری اجرا شوند و توضیحات هر یک از آن ها دقیقا در توضیحات سی دی کی بازی مشخص می‌شود. برخی از اصلی ترین پلتفرم های موجود برای اجرای بازی های اورجینال کامپیوتر اوریجین (Origin)، استیم (Steam)، یوپلی (UPlay) و بتل نت (Battle.net) نام دارند.

از صفر تا صد خرید بازی اورجینال کامپیوتر (PC)
key 98

برای فعال کردن سی دی کی بازی اورجینال خریداری شده باید در نرم افزار یا همان پلتفرمی که برای اجرای بازی لازم است یک اکانت بسازید. ساخت اکانت در پلتفرم های مذکور به صورت رایگان انجام می‌شود. همچنین باید نرم افزاری مورد نیاز برای اجرای آن بازی در کامپیوترتان نصب باشد.

پس از ساخت اکانت در پلتفرم مورد نظر، کافیست که نرم افزار آن را اجرا کنید. به بخش اختصاصی که برای فعال کردن سی دی کی در نرم افزار موجود است بروید و سی دی کی اورجینال خریداری شده خود را در نرم افزار فعال (Redeem) کنید. به این صورت فعال سازی بازی اورجینال خریداری شده انجام می‌شود و آن بازی برای همیشه در اکانت شما باقی می‌ماند.

بعد از فعال کردن CD Key اورجینال بازی چه کنیم؟

بعد از خرید بازی اورجینال کامپیوتر (PC) و فعال سازی سی دی کی آن بازی در نرم افزار مورد نیاز باید دیتای نسخه اورجینال بازی را از طریق همان نرم افزار دانلود کنید. اگر تمایلی به دانلود این دیتا ندارید باید بکاپ اورجینال دیتای بازی را از منابع قابل اعتماد خریداری نموده و سپس آن را در پوشه ذخیره سازی دیتای نرم افزار کپی کنید. فروشگاه سی دی کی سل مجموعه‌ای از بکاپ دیتای بازی های اورجینال را هم به صورت فیزیکی و در قابل DVD به فروش می‌رساند.

پس از دانلود دیتای بازی می‌توانید از انجام آن لذت ببرید. در نظر داشته باشید که شما نسبت به خرید بازی اورجینال مورد نظرتان در کامپیوتر (PC) اقدام کرده‌اید و این موضوع بدان معناست که هیچ محدودیتی برای انجام بازی در حالت های مختلف از قبیل آنلاین و چند نفره نخواهید داشت و تمام آپدیت های جدید بازی را هم بدون هیچ مشکلی دریافت می‌کنید. همچنین فراموش نکنید که با خرید بازی اورجینال آن بازی برای همیشه در اکانت شما فعال باقی می‌ماند و می‌توانید آن را برای همیشه داشته باشید.

از صفر تا صد خرید بازی اورجینال کامپیوتر (PC)

 بعد از خرید بازی اورجینال کامپیوتر (PC) و انجام فعال سازی سی دی کی آن بازی در نرم افزار مورد نیاز باید دیتای نسخه اورجینال بازی را از طریق همان نرم افزار دانلود کنید. اگر تمایلی به دانلود این دیتا ندارید باید بکاپ اورجینال دیتای بازی را از منابع قابل اعتماد خریداری نموده و سپس آن را در پوشه ذخیره سازی دیتای نرم افزار کپی کنید. پس از دانلود دیتای بازی می‌توانید از بازی کردن آن لذت ببرید. در نظر داشته باشید که شما نسبت به خرید بازی اورجینال مورد نظرتان در کامپیوتر (PC) اقدام کرده‌اید و این موضوع بدان معناست که هیچ محدودیتی برای انجام بازی در حالت های مختلف از قبیل آنلاین و چند نفره نخواهید داشت و تمام آپدیت های جدید بازی را هم بدون هیچ مشکلی دریافت می‌کنید. همچنین فراموش نکنید که با خرید بازی اورجینال آن بازی برای همیشه در اکانت شما فعال باقی می‌ماند و می‌توانید آن را برای همیشه داشته باشید و از بازی کردن لذت ببرید.